Biegi Małego Fabrykanta

Dwunasta edycja Biegu Fabrykanta odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku, w ramach której odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Biegi Małego Fabrykanta od samego początku towarzyszą imprezie, dodając jej wiele pozytywnych emocji. Tradycyjnie już zapisy dla najmłodszych startują 1 czerwca o godzinie 18:00. Formularz dostępny będzie na stronie www.biegfabrykanta.pl

Biegi dla dzieci to stały punkt Biegu Fabrykanta. Cieszy nas fakt, że w zawodach startują całe rodziny, najpierw rodzice kibicują swoim dzieciom, a następnie role się zamieniają i gdy rodzice są na trasie biegu głównego, dopingują im dzieci. To ma bardzo duży wpływ na atmosferę biegu, co podkreślają co roku uczestnicy – mówi Bartłomiej Sobecki, Dyrektor Biegu Fabrykanta.

Trwają zapisy na 12. Bieg Fabrykanta

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy do biegu głównego, który rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Na liście startowej jest już ponad 500 zapisanych zawodników. W ramach imprezy odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, ponadto zawodnicy, którzy postanowią zmierzyć się z 10 km trasą, będą walczyć o zwycięstwo w licznych kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji drużynowej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl

12. Biegi Małego Fabrykanta

W każdej z czterech kategorii Biegu Małego Fabrykanta będzie obowiązywał limit 50 zawodników. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą okazałe medale, pakiety „metowe”, a dla najlepszych pamiątkowe statuetki oraz upominki. Jak co roku trasy biegów dziecięcych wytyczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Biegi Małego Fabrykanta z wsparciem Urzędu Miasta Łodzi

Biegi Małego Fabrykanta zostały dofinansowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025 – Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych.

Mamy nadzieję, że propagowanie zdrowego stylu życia poprzez organizację biegów dla dzieci przyczyni się do uświadamiania ich, że taka forma spędzania czasu jest ciekawa i daje dużo pozotywnych emocji i nie potrzeba do tego żadnych używek – mówi Bartłomiej Sobecki organziator zawodów.

Organizatorem Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a partnerami są: Urząd Miasta w Łodzi oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.