Bieg Fabrykanta już w sobotę

Dwunasta edycja Biegu Fabrykant wystartuje już w sobotę 26 sierpnia. Podczas imprezy oprócz biegu na dystansie 10 km rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Atrakcji nie zabraknie również dla kibiców.

Na starcie Biegu Fabrykanta stanie ponad 1000 zawodników, którzy zmierzą się z 10 km trasą wytyczoną tradycyjnie na terenie Księżego Młyna w Łodzi. Wśród startujących nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej znanych łódzkich biegaczy – Tomasza Osmulskiego, który wielokrotnie stawał na podium „fabrykanckiej dyszki”.

Do startu mamy jeszcze kilka dni, ale w planach mam chęć pobiec 1 milę w biegu Grohmana, a potem wzorem ubiegłego roku wystartować na dystansie 10 km. Nie nastawiam się na bicie nowych rekordów, zamierzam się dobrze bawić, w tym momencie chciałbym pobiec podobny czas jak przed rokiem (33:30), ale zobaczymy przed samym startem na dyspozycje dnia i jak mocno będę odczuwał wcześniejszą mile oraz na co pozwolą przeciwnicy.

Bieg Grohmana:

Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, ale od samego początku również akcja charytatywna. Cała zebrana kwota zostaje podwojona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazana w tym roku na pomoc Fundacji Ktoś, która  organizuje tzw. „opiekę wytchnieniową”. Chcesz pomóc, sprawdzić się na dystansie jednej mili? Nic straconego! Do zawodów będzie można zapisać się w biurze zawodów wspierając Fundację Ktoś.

Światowej sławy długodystansowiec i czterokrotny złoty medalista olimpijski, Emil Zatopek mawiał „Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton”. Ja dodam, namawiając biegaczy do udziału w tym wydarzeniu: „jeśli chcesz zmienić czyjeś życie – pobiegnij z nami”. Pomaganie ma największy sens, gdy robimy to razem. Czekamy na Was! – mówi Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik

Biegi Małego Fabrykanta

Jak co roku rywalizację w Biegu Fabrykanta rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie ponad 200 uczestników, którzy będą rywalizować po raz pierwszy w pięciu kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki i upominki.

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją 12. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:00 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice: Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Tylna, Przędzalniania, Księży Młyn, Kilińskiego, Plac Zwycięstwa oraz park Źródliska. Zmianom ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie biegu w zakładce: Zmiana organizacji ruchu.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partnerem Wydarzenia jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bieg Fabrykanta jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl

Program zawodów:

Piątek 25 sierpnia:

17:00 – otwarcie biura zawodów

20:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota 26 sierpnia:

13:00 – otwarcie biura zawodów

14:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”

15:00 – start Biegów Małego Fabrykanta

15:30 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana

16:30 – start Biegu Grohmana – Kobiety

16:45 – start Biegu Grohmana – Mężczyźni

17:00 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Fabrykanta

17:30 – dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana

18:30 – start biegu głównego

20:00 – dekoracja zwycięzców

21:00 – zakończenie imprezy