Dodatkowe zapisy!

Do 12. Biegu Fabrykanta pozostało półtora miesiąca, a listy startowe zamknięte są już od ponad tygodnia! Przypomnijmy, że „fabrykancka dyszka” odbędzie się 26 sierpnia, a zawodnicy pobiegną ulicami Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Dziś o godzinie 18:00 zostaną wznowione zapisy na dystansie 10 km, formularz dostępny będzie na stronie www.biegfabrykanta.pl 

Jest to świetny sprawdzian na 10k w trakcie przygotowań do sezonu jesiennego. A najważniejszy aspekt to bieg z fantastyczną atmosferą z łódzkimi akcentami w tle, trasa wiedzie po często nieznanych a kultowych miejscach na mapie Łodzi! – mówi Monika Kaczmarek, łódzka biegaczka, medalistka Mistrzostw Polski w bigach ulicznych.

Wzorem poprzednich edycji, na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają oryginalne pamiątkowe medale, a na trasie w uzyskaniu wyników pomagać będą pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na następujące czasy: 40’, 45’, 50’, 55’ 60’. 

Bieg Fabrykanta to wyjątkowe wydarzenie sportowo – historyczne w Łodzi, ukazujące krajobraz miasta przemysłowego. Dodatkowy smaczek stanowi oryginalny medal z wąsem, który idealnie oddaje fabrykancki charakter imprezy – mówi Michał Adamkiewicz, dodając – to jeden z moich ulubionych biegów, w którym debiutowałem w roli pacemakera

Biegi Małego Fabrykanta – nowa kategoria wiekowa i dodatkowe miejsca.

Jak co roku Biegi Małego Fabrykanta budzą duże emocje już podczas zapisów. Nie inaczej było w tym roku gdzie po zaledwie kilkunastu dniach skończyły się miejsca w najmłodszych kategoriach. 

Postanowiliśmy szybko zareagować. Biegi dla dzieci są bardzo ważną częścią naszej imprezy, dlatego zwiększamy liczbę miejsca z 200 na 250 oraz dodajemy nową kategorię wiekową do programu Biegów Małego Fabrykanta – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Biegu Fabrykanta.

Start dodatkowych zapisów zaplanowany jest na 13 lipca na godzinę 18:00, formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.biegfabrykanta.pl 

Bieg Grohmana

Podczas Biegu Fabrykanta, po raz szósty, odbędzie się rywalizacja na dystansie jednej mili! Bieg co roku przyciąga na start zarówno tych najszybszych zawodników, dla których przygotowane zostały atrakcyjne nagrody finansowe oraz przede wszystkim amatorów, debiutantów którzy chcą się sprawdzić na tym nietypowym dystansie. Wszystkich łączy jeden cel – czyli wsparcie Fundacji Ktoś z Łodzi. Całe zebrane wpisowe zostaje podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na konto fundacji. 

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partnerem Wydarzenia jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bieg Fabrykanta jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.