Aktualności

Informator dla zawodników

Dodano: 25.08.2021

10. Bieg Fabrykanta odbędzie się już w najbliższą sobotę. Dziękujemy za zgłoszenie do naszej imprezy. Poniżej przesyłamy kilka ważnych informacji, które pomogą Wam zaplanować przygotowania do startu w 10. Biegu Fabrykanta! Do zobaczenie w sobotę!
 
Biuro zawodów:
 
W dniach 27 – 28 sierpnia zapraszamy po odbiór pakietów startowych do biura zawodów zlokalizowanego na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22/24 – budynek G. Biuro czynne będzie 27 sierpnia w godz. 17.00 – 20.00 oraz 28 sierpnia w godz. 13.00 – 17.00. Mieszkańców Łodzi, zachęcamy do odbioru pakietów już w piątek. Do biura zawodów należy przyjść z wydrukowaną kartą zgłoszeniową! Jak ją pobrać? Kartę zgłoszeniową należy wydrukować z konta na stronie zapisy.inessport.pl – po zalogowaniu należy wejść w zakładkę moje konto – nadchodzące wydarzenia – pobierz kartę zgłoszeniową. Każdy zawodnik udający się do biura zawodów winien zakryć usta i nos maseczką. Brak zastosowania się do tego zapisu będzie jednoznaczny z brakiem wydania numeru startowego.
 
Trasa:
 
Trasa 10. Biegu Fabrykanta, to dwie 5 km pętle, wytyczone w samym centrum Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Punkt nawadniania znajdować się będzie na ok. 5,2 km. Po wbiegnięciu na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej trasa zostanie podzielona na pół – prawą stroną zawodnicy wbiegać będą na drugą pętle, a lewą stroną do mety. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 90 minut.
 
Pacemekerzy i strefy startowe:
 
Podczas 10. Biegu Fabrykanta zawodnikom na trasie w uzyskaniu nowych rekordów życiowych pomagać będą pacemekerzy. Na stronie biegu znajduje się mapka z opisanymi strefami startowymi, do których zawodnicy zostali przydzieleni na podstawie czasów podanych przy rejestracji – zobacz.
 
Strefa mety:
 
Zawodnicy startujący w 10. Biegu Fabrykanta po przekroczeniu linii mety udają się do strefy finiszera, gdzie otrzymają pamiątkowy medal, pakiet metowy (Kropla Beskidu, izotonik, słodki poczęstunek) oraz będą mogli skorzystać ze strefy relaksu (leżaki).
 
 
Ciacho pomocy!
 
Ciacho poMOCY powstało kiedyś gdzieś z potrzeby serca i chęci pomocy naszym przyjaciołom w walce o lepsze życie dla ich chorej córki. Wydarzenie po jakimś czasie okazało się być świetnym eventem do niesienia pomocy dla osób jej potrzebujących.
Niezmiernie mi miło poinformować że kolejne CIACHO podczas Biegu Fabrykanta odbędzie się właśnie dla małej Poli Kacprowicz. Dziewczynki od której wszystko się zaczęło i mam nadzieję że będzie trwać bardzo długo... Akcja CIACHA poMOCY jest prosta.
  • wystarczy przyjść
  • wybrać sobie ciacho
  • wrzucić do puszki kwotę jaką chcecie podarować Poli
  • i zjeść
Bieg Grohmana
 
Podczas 10. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i składać się będzie z dwóch pętli. Całość zebranej kwoty z wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny. Są jeszcze wolne miejsca! Od piątku będzie można zapisać się na bieg w biurze zawodów.
 
Biegi dla dzieci
 
Biegi „Małego Fabrykanta” wystartują o godzinie 15:00 w sobotę. Jako pierwsze na trasę wyruszą najmłodsze dzieci – szczegółowy harmonogram dostępny jest w regulaminie biegów dla dzieci. Biuro zawodów dla dzieci pracować będzie w piątek w godzinach 17:00 – 20:00 oraz w sobotę od 13:00 – 14:30. Do biura zawodów należy przyjść z wydrukowaną kartą zgłoszeniową! Jak ją pobrać? Kartę zgłoszeniową należy wydrukować z konta na stronie zapisy.inessport.pl – po zalogowaniu należy wejść w zakładkę moje konto – nadchodzące wydarzenia – pobierz kartę zgłoszeniową. Każdy zawodnik\rodzic udający się do biura zawodów winien zakryć usta i nos maseczką. Brak zastosowania się do tego zapisu będzie jednoznaczny z brakiem wydania numeru startowego dziecka.
 
Miasteczko:
 
W miasteczku Biegu Fabrykanta będziecie mogli napić się smacznej kawy, zjeść lody oraz pyszne domowe ciasta za sprawą akcji Ciacha Pomocy, o której piszemy powyżej.
 
Parkingi:
 
Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdować się będzie parking dla zawodników. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wjazd możliwy będzie tylko i wyłącznie od ulicy Fabrycznej. W dniu zawodów – wjazd możliwy będzie do godziny 17:30, a wyjazd od godziny 20:00 – ilość miejsc jest ograniczona. Dodatkowe miejsca parkingowe dostępne będą na parkingu przy ulicy Targowej (naprzeciwko szkoły filmowej). Obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów poza wskazanymi miejscami – w przypadku pozostawienia aut na terenie do tego nie wyznaczonym, Organizator powiadomi stosowne służby w celu usunięcia pojazdów.
 
Zmiany w organizacji ruchu:
 
W związku z organizacją 10. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Plac Zwycięstwa oraz park Źródliska. Zmianom ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu
 
Program zawodów:
 
Piątek 27 sierpnia:
 
17:00 - otwarcie biura zawodów
 
20:00 - zamknięcie biura zawodów
 
Sobota 28 sierpnia:
 
13:00 - otwarcie biura zawodów
 
14:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”
 
15:00 – start Biegów Małego Fabrykanta
 
15:30 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana
 
16:30 – start Biegu Grohmana – Kobiety
 
16:45 – start Biegu Grohmana – Mężczyźni
 
17:00 - zamknięcie biura zawodów na Bieg Fabrykanta
 
17:30 - dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana
 
18:30 - start biegu głównego
 
20:00 - dekoracja zwycięzców
 
21:00 - zakończenie imprezy
 
Do zobaczenia
 
zespół organizacyjny 10. Biegu Fabrykanta

Partner strategiczny:

Partnerzy:

Partnerzy techniczni:

Partnerzy biegów dla dzieci:

Patronat honorowy:

Partnerzy medialni:

Organizator:

Współorganizatorzy: