Aktualności

Informator dla zawodników!

Dodano: 19.08.2019

9. Bieg Fabrykanta odbędzie się już w najbliższą sobotę, na ulicach Łodzi pojawi się 1500 biegaczy! Dziękujemy za zgłoszenie do naszej imprezy. Poniżej przesyłamy kilka ważnych informacji, które pomogą Wam zaplanować przygotowania do startu w 9. Biegu Fabrykanta! Do zobaczenie w sobotę!
 
Biuro zawodów:
 
W dniach 23 – 24 sierpnia zapraszamy po odbiór pakietów startowych do biura zawodów zlokalizowanego na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22/24 – budynek G. Biuro czynne będzie  23 sierpnia w godz. 13.00 – 20.00 oraz 24 sierpnia w godz. 13.00 – 17.00. Przypominamy, że w sobotę będzie możliwy odbiór pakietów startowych tylko dla osób spoza Łodzi. Mieszkańcy Łodzi, którzy nie mogą osobiście odebrać pakietu w piątek, mogą upoważnić do tego znajomych, rodzinę. Wystarczy pobrać i wypełnić upoważnienie – zobacz. Przed przyjściem do biura zawodów należy sprawdzić na liście startowej jaki numer startowy został Wam przydzielony - tutaj! Od piątku, w biurze zawodów, będzie można dokonać również rejestracji do biegu – przewidzianych jest 50 miejsc w cenie 80 zł.
 
Trasa:
 
Trasa 9. Biegu Fabrykanta, to dwie 5 km pętle, wytyczone w samym centrum Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Warto przed startem zapoznać się z mapką trasy. Punkt nawadniania znajdować się będzie na ok. 5,2 km. Po wbiegnięciu na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej trasa zostanie podzielona na pół – prawą stroną zawodnicy wbiegać będą na drugą pętle, a lewą stroną do mety. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 90 minut.
 
Pacemekerzy i strefy startowe:
 
Podczas 9. Biegu Fabrykanta zawodnikom na trasie w uzyskaniu nowych rekordów życiowych pomagać będą pacemekerzy. Na stronie biegu znajduje się mapka z opisanymi strefami startowymi, do których zawodnicy zostali przydzieleni na podstawie czasów podanych przy rejestracji – zobacz.
 
Strefa mety:
 
Zawodnicy startujący w 9. Biegu Fabrykanta po przekroczeniu linii mety udają się do strefy finiszera, gdzie otrzymają pamiątkowy medal, pakiet metowy oraz będą mogli skorzystać ze strefy relaksu (leżaki).
 
Zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych!
 
Podczas 9. Biegu Fabrykanta, odbędzie się zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych – podopiecznych Fundacji „Krwinka”. Możecie podarować wszystko, co potrzebne dziecku do szkoły. Zachęcamy uczestników 9. Biegu Fabrykanta do wsparcia akacji i dostarczenia materiałów do biura zawodów na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24. 
 
Bieg Grohmana
 
Podczas 9. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i składać się będzie z dwóch pętli. Całość zebranej kwoty z wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny. 
 
Biegi dla dzieci
 
Biegi „Małego Fabrykanta” wystartują o godzinie 15:00 w sobotę. Jako pierwsze na trasę wyruszą najmłodsze dzieci – szczegółowy harmonogram dostępny jest w regulaminie biegów dla dzieci. Biuro zawodów dla dzieci pracować będzie w piątek w godzinach 13:00 – 20:00 oraz w sobotę od 13:00 – 14:30
 
Grawerowanie medali:
 
Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety, w miasteczku dla biegaczy, będzie mógł na specjalnym stanowisku firmy Wikoss wygrawerować swój czas na pamiątkowym medalu. To doskonała pamiątka z biegu, w którym ustanowiło się rekord życiowy, zadebiutowało w zawodach czy po prostu przebiegło kolejną fajną „dyszkę”, z której warto mieć dodatkową pamiątkę. Usługę grawerowania będzie można wykupić na stoisku w dniu biegu za kwotę 20 zł.
 
Atrakcje
 
Dla wszystkich biegaczy, którzy ukończą bieg na dystansie 10 km, w strefie mety przygotowaliśmy wspólnie z partnerami biegu kilka atrakcji: strefę relaksu, punkt regeneracyjny, fotobudkę, grawerowanie medali. Dodatkowo w miasteczku biegacza będzie można odwiedzić stoiska naszych Partnerów i posilić się w Food Truckach.
 
Szatnie i Depozyt:
 
Szatnie (damska i męska) znajdować się będą przed biurem zawodów. Depozyt będzie zlokalizowany w biurze zawodów i czynny w godzinach 16:00 – 20:30
 
Parkingi
 
Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdować się będzie parking dla zawodników. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wjazd możliwy będzie tylko i wyłącznie od ulicy Fabrycznej. W dniu zawodów – wjazd możliwy będzie do godziny 17:30, a wyjazd od godziny 20:00 – ilość miejsc jest ograniczona. Dodatkowe miejsca parkingowe dostępne będą na parkingu przy ulicy Targowej (naprzeciwko szkoły filmowej). Obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów poza wskazanymi miejscami – w przypadku pozostawienia aut na terenie do tego nie wyznaczonym, Organizator powiadomi stosowne służby w celu usunięcia pojazdów.
 
Zmiany w organizacji ruchu:
 
W związku z organizacją 9. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianom ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu
 
Do zobaczenia
zespół organizacyjny 9. Biegu Fabrykanta

Partner strategiczny:

Partnerzy:

Partnerzy techniczni:

Partnerzy biegów dla dzieci:

Patronat honorowy:

Partnerzy medialni:

Organizator:

Współorganizatorzy: