You are here: Home » 2016 » Informator dla zawodników

Informator dla zawodników

39868983_1907095816258472_3062177361240784896_nBiuro zawodów

W dniach 24 – 25 sierpnia zapraszamy po odbiór pakietów startowych do biura zawodów zlokalizowanego na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22/24- budynek G. Biuro czynne będzie  24 sierpnia w godz. 15.00 – 21.00 oraz 25 sierpnia w godz. 13.00 – 17.00. Przypominamy, że w sobotę będzie możliwy odbiór pakietów tylko dla osób spoza Łodzi. Mieszkańcy Łodzi, którzy nie mogą osobiście odebrać pakietu w piątek, mogą upoważnić do tego znajomych, rodzinę. Wystarczy pobrać i wypełnić upoważnienie – zobacz. Przed przyjściem do biura zawodów należy sprawdzić na liście startowej jaki numer startowy został Wam przydzielony!. Od piątku w biurze zawodów będzie można dokonać również rejestracji do biegu – 50 miejsc (80 zł).

Trasa:

Trasa 8. Biegu Fabrykanta to dwie 5 km pętle wytyczone w samym centrum Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Warto przed startem zapoznać się z mapką trasy. Punkt nawadniania znajdować się będzie na ok 5,2 km. Po wbiegnięciu na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej trasa zostanie podzielona na pół – prawą stroną zawodnicy wbiegać będą na drugą pętle, a lewą stroną do mety. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 90 minut.

Pacemekerzy i strefy startowe:

Podczas 8. Biegu Fabrykanta zawodnikom na trasie w uzyskaniu nowych rekordów życiowych pomagać będą pacemekerzy. Na stronie biegu znajduje się mapka z opisanymi strefami startowymi do których zawodnicy zostali przydzieleni na podstawie czasów podanych przy rejestracji – zobacz.

Strefa mety:

Zawodnicy startujący w 8. Biegu Fabrykanta po przekroczeniu linii mety udają się do strefy finiszera gdzie otrzymają pamiątkowy medal, pakiet metowy oraz będą mogli skorzystać z strefy relaksu (leżaki) oraz uzupełnić energię napojami izotonicznymi marki Squeezy oraz wodą Cisowianka Sport!.

Zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych!

Podczas 8. Biegu Fabrykanta, odbędzie się zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych – podopiecznych Fundacji „Krwinka”. Możecie podarować wszystko, co potrzebne dziecku do szkoły. Zachęcamy uczestników 8. Biegu Fabrykanta do wsparcia akacji i dostarczenia materiałów do biura zawodów na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24. Będzie ono czynne 24 sierpnia w godz. 15.00 – 21.00 oraz 25 sierpnia w godz. 13.00 – 17.00.

Bieg Grohmana

Podczas 8. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a składać się będzie z dwóch pętli. Do biegu będzie można dopisać się jeszcze w biurze zawodów do wyczerpania miejsc. Całość zebranej kwoty z wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny.

Biegi dla dzieci

Biegi „Małego Fabrykanta” wystartują o godzinie 15:30 w sobotę, jako pierwsze na trasę wyruszą najmłodsze dzieci, a po zakończeniu każdego z biegów odbędzie się zbiórka następnego. Biuro zawodów dla dzieci pracować będzie w piątek w godzinach 15:00 – 21:00 oraz w sobotę od 13:00 – 15:00

Grawerowanie medali:

Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety w miasteczku dla biegaczy, będzie mógł na specjalnym stanowisku firmy Spin wygrawerować swój czas na pamiątkowym medalu. To doskonała pamiątka z biegu, w którym ustanowiło się rekord życiowy, zadebiutowało w zawodach czy po prostu przebiegło kolejną fajną „dyszkę”, z której warto mieć dodatkową pamiątkę. Usługę grawerowania będzie można wykupić w biurze zawodów w cenie 15 zł.

Atrakcje

Dla wszystkich biegaczy, którzy ukończą bieg na dystansie 10 km, w strefie mety przygotowaliśmy wspólnie z partnerami biegu kilka atrakcji: strefę relaksu, punkt regeneracyjny, fotobudkę, grawerowanie medali. Dodatkowo w miasteczku biegacza będzie można odwiedzić stoiska naszych Partnerów i posilić się w Food Truckach.

Szatnie i Depozyt:

Szatnie (damska i męska) znajdować się będą przed biurem zawodów. Depozyt będzie zlokalizowany w biurze zawodów i czynny w godzinach 16:00 – 21:00

Parkingi

Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdować się będzie parking dla zawodników. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wjazd możliwy będzie tylko i wyłącznie od ulicy Fabrycznej. W dniu zawodów – wjazd możliwy będzie do godziny 17:30, a wyjazd od godziny 20:00. Dodatkowe miejsca parkingowe dostępne będą na parkingu przy ulicy Targowej (naprzeciwko szkoły filmowej). Obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów poza wskazanymi miejscami – w przypadku pozostawienia aut na terenie do tego nie wyznaczonym organizator powiadomi stosowne służby w celu usunięcia pojazdów.

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją 8. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianą ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu