You are here: Home » Informator dla startujących

Informator dla startujących

Biuro zawodów
W dniach 24-26 sierpnia zapraszamy po odbiór pakietów startowych do biura zawodów zlokalizowanego na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22/24- budynek G. Przypominamy, że w sobotę będzie możliwy odbiór pakietów tylko dla osób spoza Łodzi. Przed przyjściem do biura zawodów należy sprawdzić na liście startowej jaki numer startowy został Wam przydzielony!. Od czwartku w biurze zawodów będzie można dokonać również rejestracji do biegu – 80 miejsc (55zł).
Trasa:
Tegoroczna trasa Biegu Fabrykanta to dwie 5 km pętle wytyczone w samym centrum Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Warto przed startem zapoznać się z mapką trasy. Punkt z wodą i kubeczkami znajdować się będzie na ok 5,2 km. Trasa po wbiegnięciu na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie podzielona na pół – prawą stroną zawodnicy wbiegać będą na 5 km, a lewą do mety – plan startu/mety.
Pacemekerzy i strefy startowe.
Podczas tegorocznego Biegu Fabrykanta zawodnikom na trasie w uzyskaniu nowych rekordów życiowych pomagać będą po raz drugi w historii biegu pacemekerzy. Na stronie biegu znajduje się mapka z opisanymi strefami startowymi do których zawodnicy zostali przydzieleni na podstawie czasów podanych przy rejestracji –zobacz.
Bieg Grohmana
Nowością podczas 7. Biegu Fabrykanta jest bieg na milę, w którym wystartuje blisko 100 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 15:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a składać się będzie z dwóch pętli – mapka trasy.
Biegi dla dzieci
Biegi „Małego Fabrykanta” już przed startem wzbudziły wiele emocji. Zapisy do dwóch grup skończyły się po kilku dniach. W tym roku dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek. Po odbiór numerów startowych zapraszamy w sobotę w godzinach 13:00 – 15:30 do biura zawodów znajdującego się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24 – budynek G w Łodzi. Warto również zapoznać się z programem zawodów, który dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl
Atrakcje
Dla wszystkich biegaczy, którzy ukończą bieg na dystansie 10 km, w strefie mety przygotowaliśmy wspólnie z partnerami biegu kilka atrakcji: masaże, strefę relaksu, punkt regeneracyjny. Dodatkowo w miasteczku biegacza będzie można odwiedzić stoiska naszych Partnerów i posilić się w Food Truckach.
Parkingi
Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdować się będzie parking dla zawodników. Wjazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ulicy Fabrycznej (w dniu zawodów). Dodatkowe miejsca parkingowe dostępne będą na parkingu przy ulicy Targowej (naprzeciwko szkoły filmowej). Obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów poza wskazanymi miejscami – w przypadku pozostawienia aut na terenie do tego nie wyznaczonym organizator powiadomi stosowne służby w celu usunięcia pojazdów.
Zmiana organizacji ruchu
W dniu 26 sierpnia 2017 roku odbędzie się „7. Bieg Fabrykanta” na dystansie 10 km. W związku z powyższym w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice: Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianie ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu

Pozdrawiam
Bartłomiej Sobecki
Dyrektor 7. Biegu Fabrykanta