Do startu (24.08.19) zostało:

Aktualności

W sobotę startujemy!

Dodano: 22.08.2019

9. Bieg Fabrykanta, odbędzie się w najbliższą sobotę. Do biegu głównego zgłosiło się 1500 uczestników, a listy startowe zamknęły się już na początku sierpnia. Zawodnicy do pokonania będę mieć dystans 10 km, wytyczony na terenach „Księżego Młyna”
 
- Trasa tegorocznego biegu przebiegać będzie w pobliżu miejsc, które wpisały się w tożsamość i stały się symbolami naszego miasta, jak pałac Herbsta, Szkoła Filmowa, odnowiona siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dawnej fabryce Grohmana i piękny, zabytkowy park Źródliska. Warto więc wczuć się w klimat fabrycznej Łodzi, a przy okazji zdrowo spędzić czas – mówi Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi.
 
Pomimo zamknięcia list startowych jest jeszcze szansa na start w 9. Biegu Fabrykanta. W biurze zawodów na spóźnialskich czekać będzie dodatkowa pula 50 wolnych miejsc na bieg główny.  
 
Wyczerpany limit uczestników, listy startowe zamknięte na blisko miesiąc przed zawodami do biegu głównego oraz biegów dla dzieci pokazuje, że Bieg Fabrykanta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor biegu, dodając w tym roku lekko zmodyfikowaliśmy trasę, co w połączeniu z doświadczonymi pacekmakerami powinno pomóc biegaczom w uzyskaniu jak najlepszych rezultatów na mecie.
 
Biegnij w Łodzi w 80 km dookoła łódzkiego
 
9. Bieg Fabrykanta włączony został do cyklu „Biegnij w Łódzkie” w 80 km dookoła Łódzkiego, w którym zawodnicy rywalizują w 8 biegach! 
- Chcielibyśmy potraktować naszą imprezę jako przygodę, a nie rywalizację na punkty, medale czy nagrody. Oczywiście one też będą, ale powinny być tylko dodatkiem do tej imprezy. Chcemy, żeby to była po prostu taka rozbiegana przygoda w Łódzkiem – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.
Bieg Fabrykanta jest trzecią imprezą zaliczaną do klasyfikacji końcowej Pucharu, do której liczy się pięć najlepszych startów. Szczegóły na www.biegnijwlodzkie.pl
 
3. Bieg Grohmana – sprawdź się na milę
 
Podczas 9. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a składać się będzie z dwóch pętli. 
 
Dwa lata temu stworzyliśmy bieg Grohmana, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Biegacze mogą sprawdzić się na nietypowym dystansie jednej mili, czyli 1609 metrów. W tym roku pieniądze z biegu i wkład finansowy Strefy pozwoli pojechać 11–letniemu Gabrysiowi choremu na dziecięce porażenie mózgowe na turnus rehabilitacyjny – wyjaśnia prezes Marek Michalik.
 
Biegi Małego Fabrykanta
 
W tym roku rywalizację w 9. Biegu Fabrykanta, jako pierwsze, rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie blisko 250 uczestników, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki oraz nagrody.
 
Zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych!
 
Podczas 9. Biegu Fabrykanta, odbędzie się zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych – podopiecznych Fundacji „Krwinka”. Możecie podarować wszystko, co potrzebne dziecku do szkoły. Zachęcamy uczestników 9. Biegu Fabrykanta do wsparcia akacji i dostarczenia materiałów w godzinach pracy biura zawodów.
 
Zmiany w organizacji ruchu:
 
W związku z organizacją 9. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianie ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie biegu w zakładce: Zmiana organizacji ruchu.
 
9. Bieg Fabrykanta organizowany jest przez stowarzyszenie Bądź Aktywny oraz firmę inesSport przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące 9. Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.com/biegfabrykanta
 
Program zawodów:
 
Piątek 23 sierpnia:
 
13:00 - otwarcie biura zawodów
 
20:00 - zamknięcie biura zawodów
 
Sobota 24 sierpnia:
 
13:00 - otwarcie biura zawodów
 
14:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”
 
14:45 – rozgrzewka dla dzieci
 
15:00 – start Biegów Małego Fabrykanta
 
15:30 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana
 
16:15 – rozgrzewka przed Biegiem Grohmana
 
16:30 – start Biegu Grohmana – Kobiety
 
16:45 – start Biegu Grohmana – Mężczyźni
 
17:00 - zamknięcie biura zawodów
 
17:30 - dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana
 
18:00 – rozgrzewka przed biegiem głównym
 
18:30 - start biegu głównego
 
20:00 - dekoracja zwycięzców
 
21:00 - zakończenie imprezy

Partnerzy strategiczni:

Partnerzy główni:

Partnerzy:

Partnerzy techniczni:

Partnerzy biegów dla dzieci:

Partnerzy medialni:

Organizator:

Współorganizatorzy:

Instytucje wspierające:

Kontakt

E-mail

zawody@badzaktywny.org

Gdzie biegamy?